ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Протягом 12-го місяця війни на фронті загинули чотири медійники

24.02.2023, 12:00
Ілюстрація ІМІ
Ілюстрація ІМІ

Read this article in English

Протягом 12-го місяця повномасштабної війни Росії проти України загинуло чотири медійники, які стали на захист країни. 

Такими є дані Моніторингу російських воєнних злочинів, що здійснює Інститут масової інформації.

Так, протягом 12-го місяця війни ІМІ зафіксував чотири порушення свободи слова, які вчинила Росія. Зокрема, це обстріли журналістів та кіберзлочини. 

У січні та лютому на фронті загинули чотири медійники, які стали на захист України:

  • Ігор Терьохін – одеський журналіст, письменник, ресторатор, загинув 28 січня на фронті. Ігор працював у ТРК “РИАК” та в команді “Глас Медіагрупа”. Вивчав виноробство в Одеській національній академії харчових технологій і захоплювався культурою вин, з часом став ресторатором. У загиблого залишилися жінка Христина та маленький син.
  • Павло Тимошенко – телеоператор черкаської філії телеканалу “Інтер”, загинув 5 лютого під Вугледаром (Донецька область). Із 2008 року працював оператором у черкаському корпункті на каналах ВІККА, 1+1 та “Інтер”. Павлу Тимошенку було 42 роки. У нього залишилося троє дітей.
  • Олексій Борис – журналіст “Юридичної газети”, воїн 58 бригади, загинув на Бахмутському напрямку 9 лютого. Олексій Борис працював у “Юридичній газеті” з весни 2021 року, раніше був на посаді Paralegal в Arzinger. Олексію було 27 років.
  • Сергій Клименко  співробітник “Суспільного Херсон”, загинув 5 лютого в бою з російськими окупантами в Мар'їнці на Донеччині. Він багато років працював у технічній службі радіо телерадіокомпанії Херсонщини “Скіфія” (нині – “Суспільне Херсон”). У Сергія залишилися дружина та двоє дітей. 

Крім того, у лютому попрощалися з ведучим телеканалу “Київ”, військовим Андрієм Загоруйком, який загинув ще 3 листопада 2022 року під Бахмутом. Він потрапив під російський мінометно-артилерійський обстріл, повертаючись із побратимами з бойового чергування в районі селища Спірне Бахмутського району. Служив у 25 окремому стрілецькому батальйоні у взводі ПЗРК. З липня виконував бойові завдання на Донецькому напрямку. 

Під обстріл російських військ у Бахмуті на Донеччині та поблизу потрапили три знімальні групи: одна українська (видання “Заборона”) та дві іноземні – журналісти чеського Суспільного мовника та німецького Bild.

Як повідомила ІМІ українська воєнна кореспондентка, фіксерка чеського Суспільного мовника Анастасія Жук, росіяни обстріляли їх цілеспрямовано. Самі журналісти та їхнє авто були марковані наліпками “Преса”. Перед обстрілом, розповіла журналістка, над ними літав дрон. Знімальна група не дістала поранень, а відбулася переляком, додала Жук.

Серед кіберзлочинів ІМІ зафіксував запуск російськими хакерами фейкового звернення Володимира Зеленського в ефірі 24 каналу. Втім, каналу вдалося швидко відновити мовлення.

Нагадаємо, у 2022 році ІМІ зафіксував 567 порушень свободи слова в Україні. З них 470 порушень вчинила Росія внаслідок свого повномасштабного вторгнення в Україну.

За рік з початку повномасштабного вторгнення Росія скоїла 497 злочинів проти журналістів та медіа в Україні.

Liked the article?
Help us be even more cool!