ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У серпні ІМІ зафіксував в Україні 12 випадків порушень свободи слова

07.09.2020, 10:00
Фото - thefire.org
Фото - thefire.org

12 випадків порушень свободи слова зафіксували експерти ІМІ загалом в Україні в серпні. З них дев'ять стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Найбільше порушень зафіксовано в категорії “перешкоджання законній журналістській діяльності” – шість. Серед випадків перешкоджання – недопуски журналістів до органів місцевого самоврядування, видворення з території комунального підприємства, неакредитація в Запоріжжі низки ЗМІ на висвітлення візиту Володимира Зеленського до регіону.

Два випадки пошкодження майна журналістів, зокрема автомобілів, зафіксовано в Броварах Київської області (підпал авто проєкту “Схеми”) та в Черкасах (облили невідомою речовиною авто журналістові видання “Про все” Олександрові Носенку).

Також зафіксовано два випадки обмеження доступу до публічної інформації та по одному випадку погроз і стеження.

Нагадаємо, журналіст програми “Схеми” Михайло Ткач повідомив, що виявив у себе вдома ознаки прослуховувального пристрою. Стеження за собою помітила журналістка "Текстів" Любов Величко. Обидва журналісти пов’язують це зі своєю розслідувальною діяльністю.

Порушення зафіксовано в семи регіонах країни. Лідирує за кількістю порушень Київ (чотири), далі йдуть Запорізька та Одеська області (по два випадки), і по одному випадку зафіксовано на Львівщині, Рівненщині, Херсонщині та Черкащині.

Цього місяця утиску своїх прав більше зазнали журналісти (вісім), ніж журналістки (п’ять).

Отже, з початку року ІМІ зафіксував загалом 137 порушень свободи слова, 75 випадків перешкоджання, 14 випадків побиття та 13 випадків погроз.

Детальніше про стан свободи слова читайте на сайті ІМІ в рубриці “Барометр свободи слова”.

Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за такими категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний і політичний тиск, юридичний тиск та кіберзлочини проти ЗМІ та журналістів. До щомісячного звіту заносяться лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews Network. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов’язково відбиває думку USAID, уряду США та Internews Network.

Liked the article?
Help us be even more cool!