ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Правозахисники ініціюватимуть санкції РНБО проти слідчого, який вів справу Єсипенка

17.09.2021, 16:00
Фото – crimean-solidarity.org
Фото – crimean-solidarity.org

Кримська правозахисна група ініціює українські санкції проти російського слідчого Віталія Власова, який працює в Криму в кримінальних справах проти журналіста Радіо Свобода Владислава Єсипенка, кримськотатарського політика, активіста і журналіста Нарімана Джеляла, двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових, фігурантів другої сімферопольської справи “Хізб ут-Тахрір”, а також проти послідовників “Свідків Єгови”.

Про це Крим.Реалії розповіла очільниця “Кримської правозахисної групи” Ольга Скрипник.

“Він (Віталій Власов. – Ред.) “приймає” людей після тортур і оформляє проти них повністю сфальсифіковані кримінальні справи. Йому довіряють ефесбешників. Він як мінімум покриває тортури. Ми як правозахисники вважаємо, що Власов має бути включений до пакета національних санкцій, і в нас є суб'єкти, які можуть звернутися до РНБО. Ця людина причетна вже не до одного страшного злочину, тому вважаємо, що в наших національних (санкційних. – Ред.) списках він повинен бути”, – пояснила Скрипник.

Редакція видання готує відповідний інформаційний запит до ФСБ щодо Власова.

Віталій Власов – старший слідчий УФСБ в Криму і Севастополі. Народився в Амурській області Росії. Він вів справу позаштатного журналіста Радіо Свобода (проєкт “Крим.Реалії”) Владислава Єсипенка, обвинуваченого в незаконному виготовленні вибухового пристрою.

Як повідомляв ІМІ, 15 липня в підконтрольному Росії Сімферопольському районному “суді” російський прокурор оголосив обвинувальний висновок у справі журналіста Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Його звинувачують за статтями 223-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин, перероблення або ремонт вибухових пристроїв) і 222.1 (незаконні придбання, передання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів) КК Росії. 

Санкції обох статей передбачають до 12 років позбавлення волі. Максимальний термін покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі.

6 липня Окупаційний суд у Сімферополі продовжив арешт Владиславові Єсипенку до 18 січня. Цього дня Єсипенко знепритомнів, коли його перевозили з будівлі суду до СІЗО.

13 квітня адвокат Владислава Єсипенка Олексій Ладін заявив, що його підзахисному співробітник ФСБ погрожує вбивством у разі відмови від свідчень, даних журналістом під тортурами.

9 квітня Олексій Ладін повідомив, що співробітники ФСБ Росії погрожували розправою Єсипенку після того, як він на суді в Криму звинуватив ФСБ в тортурах.

6 квітня Владислав Єсипенко заявив, що слідчі ФСБ РФ застосовували до нього тортури.

10 березня співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Він брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Журналісту інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Liked the article?
Help us be even more cool!