ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

За 20 днів червня зафіксовано 10 випадків тиску на журналістів

21.06.2012, 03:49

З 1 по 20 червня в Україні Інститут масової інформації зафіксував 10 випадків побиття, нападів та залякування представників ЗМІ. У травні було всього шість таких випадків.

У червні 2011 року ІМІ не зафіксував жодного випадку побиття, нападів та залякування журналістів.


Найбільш резонансним за цей період став випадок від 20 червня у Донецьку. На журналіста донецького інтернет-видання Korrdon.info Максима Касьянова напали невідомі, коли він знімав авто голови Донецької обласної державної адміністрації Андрія Шишацького. Журналіст написав заяву щодо нападу та про насильницьке перешкоджання його журналістській діяльності з боку охоронців Шишацького.

Найбільшого розголосу випадок отримав після того, як Касьянов після перебування у Ворошиловському райвідділу міліції Донецька письмово відмовився від послуг адвоката і дав щиросерде визнання в спробі замаху на Андрія Шишацького. При цьому уже екс-адвокат Касьянова Тетяна Іванова припускає, що журналіст написав заяву під тиском. "В заяві видно, що вона було написана тремтячою рукою, оскільки попередня заява написану ним у райвідділі чітким, нормальним, розбірливим почерком...", - сказала Іванова.


5 червня у Києві журналістку каналу ТВі Настю Станко труїли слізогонним газом та ледве не затоптали у натовпі під час протесту проти прийняття закону Ківалова-Колесніченка під Верховною Радою.  


9 червня у Донецьку під час проведення громадських слухань щодо збереження скверу ім.Калініна по пр. Павших Комунарів невідомий вирвав з рук журналіста і блогера Павла Колесника смартфон.


В ніч на 11 червня невідомі розбили скло у вікнах квартири журналістки газети «Сватівські відомості» (Луганська область) Юлії Красій, яка пише про кримінал. Журналістка, як і її колеги пов’язують інцидент з професійною діяльністю.


11 червня у Києві знімальній групі ТСН невідомий чоловік розбив телекамеру. Знімальна група ТСН виїжджала на подію, присвячену перемозі української збірної у матчі на Євро-2012 і стала свідками, як у центрі Києва літній чоловік намагався перейти дорогу у неналежному місці і мало не став жертвою наїзду. Водій з авто, яке мало не збило порушника, вискочив з машини і почав лупцювати старенького. "Оператору ТСН вдалося відзняти подію. Коли ж розлючений водій вирішив, що з дідуся досить, пішов до машини і побачив телекамеру. Зі словами: "Що і тобі дати?" накинувся з кулаками на оператора. Ніхто з учасників події не постраждав, жертвою стала телевізійна камера”,- повідомляло ТСН.


12 червня прокуратура Оболонського району Києва порушила кримінальну справу за фактом побиття оператора телеканалу «Новий канал». Встановлено, що мешканець Київщини з хуліганських спонукань почав наносити оператору удари по обличчю та пошкодив службовий автомобіль телеканалу. Зловмисника відразу затримано працівниками міліції. Кримінальну справу порушено за ч. 1 ст. 296 КК України - хуліганство.


13 червня у Сімферополі біля Генконсульства Росії один з відвідувачів консульства напав на оператора кримського телеканалу АТР. Інцидент трапився під час зйомок пікету на підтримку російського загальногромадянського руху і «Маршу мільйонів».


13 червня у програмі “Гроші” вийшов сюжет про те, як невідомий молодий чоловік ледве не побив журналіста програми Михайла Ткача через зйомку біля приймальні народного депутата від БЮТ Вадима Трофименка, розташованій в маєтку в Конча-Заспі. Молодий чоловік також погрожував, що у разі оприлюднення відео з бесідою у журналіста будуть проблеми.


15 червня в ході засідання в Котовській міськраді депутати від Партії регіонів за наказом секретаря міськради Петра Обертайло напали на журналіста Анатолія Тіору з метою виштовхати його із зали. Йому порвали сорочку, вирвали і викинули сумку, порвали редакційне посвідчення газети «Избирком».

 

18 червня у Київській області на знімальну групу програми “Гроші” каналу “1+1” напали під час зйомок сюжету про земельні ділянки навколо будинку, який приписують Петру Симоненку, напали представники приватної охорони. Приватна охорона почала відбирати у групи камеру, блокувала машину та погрожувала журналісту Михайлу Ткачу.

 

Підготувала Катерина Дячук

Liked the article?
Help us be even more cool!