ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Звіт з моніторингу журналістських стандартів. Лютий 2013

13.03.2013, 07:59
У лютому 2013 року Інститут масової інформації провів моніторинг шести загальнонаціональних друкованих видань («Комсомольская правда в Украине»,  «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет –виданнях  (Ліга, Обозреватель, УНІАН і Лівий берег) на предмет дотримання ними журналістських стандартів.
 
Експерти проаналізували 92 матеріали у друкованих та 84 — в  інтернет-виданнях у період з 4 по 10 лютого (друковані ) та з 11 до 18 лютого 2013 р. (інтернет).
 
У лютому рівень дотримання ЗМІ журналістських стандартів  зріс в порівнянні з попереднім місяцем. Так, друковані видання в середньому отримали 5,05, а інтернет — 5,46 балів з 6 можливих. Для порівняння, у січні ці показники становили 4,95 і 5,06 відповідно.
 
Зростання рівня дотримання стандартів в інтерент-виданнях пояснюється зростанням показників УНІАНу після бунту журналістів цієї агенції. Наші  дослідження проводилися тиждень по тому, як на сайті була розміщена «джинса» про Сергія Власенка, ведмедів та Олександру Кужель,  та якраз під час з’ясування питання, хто саме поставив на сайт вигадані новини.
 
«Попри протистояння між колективом та менеджментом агенції,  якість новин УНІАН  не впала, а навпаки  покращилась.  Вони стали більш збалансованими, виваженими і неупередженими», — відзначила експерт ІМІ Ольга Бурда.
 
 
 
Медіаексперт Оксана Романюк вважає, що підвищення рівня професійних стандартів на веб-сайті УНІАН може свідчити, перш за все, про бажання як самого колективу агентства, так і його менеджменту зберегти агентство на плаву.
 
«Крім того, очевидно, що загроза знищення УНІАН, яка була досить реальною після публікації фейкових новин у лютому, зараз вже відступила, а сам конфлікт між менеджментом і колективом більш-менш вдалося врегулювати завдяки винесенню його в публічну площину. Водночас, оскільки керівництво агентства досі не дало чіткої відповіді на те, чи буде створено редакційну раду, тривалість успішного виробничого процесу може виявитись ситуативною і пов’язаною лише з винесенням конфлікту в публічну площину і відповідними репутаційними ризиками для керівництва і власника. Тому, дуже важливо, щоб УНІАН чітко визначив свою редакційну політику, з дотриманням усіх професійних журналістських норм і стандартів, та створив редакційну раду. Лише такий крок може остаточно поставити крапку у конфлікті», — прокоментувала Романюк.
 
Варто зазначити, до рівень дотримання стандартів у друкованих виданнях знаходиться на більш стабільному рівні та за останні півроку коливався в межах 0,26 бала.
 
Найчастіше видання порушуються стандарти повноти представлених фактів та балансу думок. Натомість практично не порушуються стандарти оперативності та точності.
 
Найгірші показники з дотримання стандартів серед друкованих видань цього місяця має газета  «Факты», найкращі  — журнал «Корреспондент».
 
Серед  інтернет- виданнях найгірші показники у «Обозревателя», найкращі – «УНІАН».
 
 
 
Проект з моніторингу журналістських стандартів проводить Інститут масової інформації у шести загальнонаціональних друкованих виданнях («Комсомольская правда в Украине», «Факты», «Корреспондент», «Коментарі», «Сегодня» і «Український тиждень» ) та чотирьох інтернет –виданнях (Ліга, Обозреватель, УНІАН і Лівий берег). Проект реалізовується за підтримки Інтерньюз Нетворк.
Liked the article?
Help us be even more cool!